Síla reklamních videí

Věděli jste, že video obsah je nejvyhledávanější formou obsahu na webu? Pro někoho je to známá informace, pro někoho možná nová. Jedno je ale jisté, o síle video marketingu opravdu není pochyb. Podívejme se společně, jakou moc mají reklamní video spoty.

Dejte lidem to, po čem touží

Jak zaujmout cílové publikum? Jak se zpropagovat tak, abych se odlišil od konkurence? Existuje vůbec reklama, kterou by lidé viděli rádi? Kladli jste si už i vy někdy takové nebo podobné otázky? Nejedna společnost bojuje s tím, jak šířit produkty a služby tak, aby jejich propagace nebyla jen jednou z mnoha.

Dejte lidem to, co je nejvíc baví. Z průzkumů víme, že v roce 2021 celých 85  % spotřebitelů očekává a chce od společností více videí. Tak jim je dopřejte, vyvolejte emoce a seznamte je se svým produktem nebo službou. Pokud si myslíte, že o vašem produktu nebo službě nejde vymyslet nic zajímavého, tak vás rádi přesvědčíme o opaku. Je úplně jedno, jestli se věnujete prodeji realit, jste nezisková organizace, prodáváte sušené ovoce nebo motorky. Emoce a důvtip sluší jak chopperu, tak sušenému jablku. Let’s take a look together at the power of video advertising.

TV reklamy 

Určitě jste se někdy setkali s názory typu – „Vždyť na televizi se už nikdo nedívá.“ „Reklamy jsou otravné.“ „Reklamy v televizi jsou zastaralé, všechno jde teď do onlinu.“. Nebo jste možná slyšeli tento vtip – „Sleduju reklamy a oni mi je najednou přeruší nějakým filmem.“

Věřte nebo ne, největší zásah mají stále reklamy v televizi. Přes 60 % nárůstu návštěvnosti pochází z reklamních TV kampaní. I když se nám možná zdá, že TV reklamám nevěnujeme plnou pozornost, tak je povědomě vnímáme. Zapamatujeme si například vizuál, barevnost, znělku či jiný prvek. A při častém opakování se nám produkt uloží do podvědomí, i když o tom nevíme.

TV reklama není nejlevnější. Pokud vám to ale rozpočet umožní, tak se jí nebojte. Popusťte uzdu fantazii. Vždyť TV reklama je reklamní video. Může být jaké jen chcete – hrané nebo animované.

Reklamní videa v online prostředí 

Už jsme si řekli, že TV reklama má stále největší zásah ze všech typů médií. A jak je to tedy s reklamními videi v online prostředí? Potřebujeme je? Rozhodně ano! Největší výhodou reklamních videí v onlinu je jejich přesné zacílení. Díky personalizovanému obsahu můžete vaším reklamním videem oslovit relevantní publikum. Kromě toho video reklama na internetu představuje mnohem nižší náklady než reklama v jiných médiích. Můžete ji používat opakovaně, použít její delší i kratší verze, zacílit na různé sociální sítě apod. Další velkou výhodou je, že z reklamy na internetu se může spotřebitel prokliknout přímo na produkt a zjistit o něm více informací, což urychluje jeho nákupní rozhodování.

Úspěšná internetová reklama má velký potenciál úspěchu i v rámci televize. Reklamy na internetu jsou totiž kreativnější, zajímavější a používají jiný tok informací – vše podstatné ukážete v prvních vteřinách, takže taková reklama upoutá pozornost, i když ji použijeme jako televizní.

Sdílet:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah

Související příspěvky

Jste připraveni vytvořit své jedinečné animované video?