Lottie animace pro váš web i aplikaci

Lottie animace představují novinku, která celosvětově nabírá na popularitě, protože je perfektním nástrojem pro používání animací na webech a v aplikacích. Už se nemusíte bát, že se vaše stránka či aplikace kvůli načítání videa zpomalí, jelikož Lottie animace znamenají vysoce kvalitní a velikostně nenáročné soubory využitelné na všech online platformách.

Co jsou Lottie animace? 

V případě Lottie animací mluvíme o vektorových animacích, jejichž hlavní podstatou je nízká datová velikost. To znamená, že s nimi získáte ideální řešení pro používání animací na webech, v mobilních zařízeních či v aplikacích (jsou vhodné pro Android, iOS, React Native Apps a Windows). S tímto revolučním řešením přišlo designové oddělení společnosti Airbnb, které vytváří animace v nástroji After Effects jako soubory JSON.

Výhody Lottie animací

Přizpůsobená velikost souborů – žádné zpomalení, vysoká kvalita – žádné znehodnocení, interaktivní obsah – žádné nudné dlouhé texty. Zní to lákavě, no ne?

Datově nenáročné

Často se stává, že s vložením animace na webovou stránku či do aplikace dostává vaše SEO zabrat. Dochází například k pomalejšímu načítání stránky, což znamená penalizaci ze strany vyhledávačů. Ve vyhledávání se tak vaše stránka může posunout na nižší místo. U jednodušších animací se v minulosti používal hlavně formát GIF. Nicméně ten má několik nevýhod – u komplikovanějších grafických podkladů dochází ke změně barev, zrnitosti, a abyste dosáhli vhodné velikosti, musíte často rozlišení a frame rate nastavit na minimální hodnoty. I přes tyto změny bývá rozdíl ve velikosti mezi stejnou animací ve formátu GIF a Lottie i 30násobný. Lottie animace splňují všechny hlavní body pro jejich použití:

  • mají malou velikost,
  • pracujete s vektory, takže je můžete libovolně zvětšovat,
  • můžete pracovat s plnými frame rate, animace jsou tak maximálně plynulé,
  • podporují responzivitu.

Ovšem i Lottie animace mají svá omezení, jelikož nepodporují všechny efekty, které program After Affects nabízí. Šikovný animátor si ale dokáže poradit a tato omezení minimalizovat.

Marketingové účely

To, že explainer a promo videa pomáhají zvyšovat konverzní poměr, zlepšují brand společnosti a podobně, jsme si již několikrát řekli. V případě Lottie animací dochází k velmi podobnému efektu. Pokud navštívíte stánku nebo používáte aplikaci se zajímavými animacemi a náhodou narazíte na konkurenční produkt bez nich, něco vám na ní bude chybět. Pohyb na monitoru nebo obrazovce automaticky poutá pozornost a zvyšuje zájem zákazníků. Je tak mnohem vyšší pravděpodobnost, že budou věnovat čas informacím spojeným s krátkou animací.

Čili kromě SEO optimalizace, která je důležitá pro váš marketing, získáváte obrovskou výhodu před konkurencí i prostřednictvím interaktivně zpracovaného webu nebo aplikace.

Vysoká kvalita

Vysoká kvalita je další předností Lottie animací. Tyto animace se zobrazují správně a v plné kvalitě. Nedochází k žádným znehodnocením, nezáleží, zda je uživatel uvidí na počítači nebo na mobilním zařízení. Kvalita je stále stejná, tedy nadprůměrná.

Proč využít Lottie animace?

Pojďme si zrekapitulovat důvody, proč byste neměli déle váhat a rozhodnout se využít Lottie animace pro váš web či aplikaci. Tyto animace představují spojení vysoké kvality, malé velikosti souborů a interaktivního obsahu. Váš web nebo aplikace se díky nim stanou zajímavější, což vám pomůže maximalizovat konverze i spokojenost uživatelů. Máte o ně zájem? Neváhejte kontaktovat naše animační studio a určitě spolu něco vymyslíme.

Sdílet:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah

Související příspěvky

Jste připraveni vytvořit své jedinečné animované video?